Czy można wziąć 17 tabletek, by prędzej dostać miesiączki i zrobić 7-dniową przerwę?

Możliwe jest zakończenie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych po 17 dniach i po zachowaniu 7 -dniowej przerwy rozpoczęcie kolejnego opakowania. Takie postępowanie nie obniża skuteczności antykoncepcji.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli chcesz przesunąć termin wystąpienia krwawienia najlepiej jest zastosować schemat przyjmowania ciągłego opakowań bez zastosowania przerwy, wówczas skuteczność antykoncepcji będzie zachowana.

Pozdrawiam serdecznie!