Nie pamiętam czy zrobiłam przerwę - czy skuteczność jest zachowana?

Witam! Biorę tabletki już prawie rok i nie mogę sobie przypomnieć, czy ostatnio zrobiłam tygodniową przerwę w braniu tabletek. Coś mi się nie zgadza w dniach, ale krwawienie wystąpiło więc może wskazuje to na to, że jednak odstawiłam je na tydzień.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wystąpienie krwawienia z odstawienia najprawdopodobniej wskazuje na to, że zrobiła Pani przerwę między kolejnymi opakowaniami. Trudno jednak ocenić ile trwała przerwa i czy przyjęła Pani pierwszą tabletkę z kolejnego blistra w odpowiednim terminie. Teoretycznie, zarówno jeżeli zrobiłaby Pani 7 dniową przerwę jak i gdyby przyjęła pani dwa opakowania po kolei, dni przyjmowania tabletek nie powinny się zmienić. Jeśli ma Pani wątpliwości, czy skuteczność antykoncepcji jest zachowana, proponujemy profilaktyczne zastosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez kolejne 7 dni.