8-dniowa przerwa pomiędzy blistrami

Witam. Przez nieuwagę zamiast siedmiu dni przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych trwała 8 dni, czyli przyjęłam pierwszą tabletkę 9 dnia od przyjęcia ostatniej (miałam przyjąć we wtorek a zrobiłam to dopiero w środę). Nie jestem tego pewna ale mam spore wątpliwości. Nie współżyłam ze względu na swoje obawy. Teraz zastanawiam się kiedy mam przyjąć tabletkę z kolejnego blistra i iludniową przerwę zrobić? I czy przy kolejnym opakowaniu będę zabezpieczona mimo tej pomyłki? Pozdrawiam, Ewa.  

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam

Przy przedłużeniu przerwy między blistrami do ponad 7 dni dochodzi do naruszenia skuteczności działania tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego dobrze Pani zrobiła powstrzymując się od stosunków. Proszę dziś rozpocząć kolejne opakowanie bez obaw. Jednakże wskazane jest dodatkowe zabezpieczenie się prezerwatywą przez pierwszy tydzień przyjmowania tabletek w celu uniknięcia zajścia w ciążę. Można też powstrzymać się od współżycia w tym czasie.
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty