Spóźniona tabletka i przedłużona przerwa pomiędzy blistrami a ciąża

Witam, omyłkowo przyjęłam pierwszą tabletkę nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych po 8 dniach, o jeden dzień za późno. Czyli we wtorek przyjęłam dwie tabletki zamiast jednej. Wiem, że jeśli w ciągu siedmiu dni przed zapomnianą tabletką uprawiałam seks to mogę być w ciąży. Stosunku co prawda nie było, ale w środę (pięć dni przed zapomnianą tabletką) miały miejsce pieszczoty, dodam że bez wytrysku partnera. Wczoraj czyli w środę, tydzień po wspomnianych pieszczotach zrobiłam dwa testy ciążowe w obu przypadkach wynik był negatywny. Czy nie zrobiłam ich za wcześnie? Na opakowaniu pisało, że wykrywają ciążę po 6 dniach. Czy na pewno nie jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Szanse na ciążę w Twoim przypadku są raczej minimalne. Jeżeli nie miałaś styczności z nasieniem,ani preejakulatem nie ma na nią szans.
Testy paskowe są wiarygodne już w 10 dni po zapłodnieniu, najlepiej jednak wykonać w dniu spodziewanej miesiączki.
Jeżeli jednak nie chcesz czekać, zawsze możesz zrobić test ciążowy z krwi. Oznaczenie poziomu hormonu betaHCG jest możliwe do wykonania w prawie każdej przychodni. Wynik już jest wiarygodny.

Pozdrawiam.