Zapomniana tabletka w pierwszym tygodniu - czy jest ryzyko ciąży?

Witam. Zapomniałam przyjąć tabletkę w pierwszym tygodniu (5 dzień) i przyjęłam ją następnego dnia ok 11 (zamiast 21 poprzedniego dnia). W tygodniu przerwy stosunek nie odbył się, ale odbył się środę w następnym tygodniu i był to stosunek bez dodatkowego zalecanego zabezpieczenia. Czy istnieje duże prawdopodobieństwo ciąży? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zdecydowanie łatwiej byłoby odpowiedzieć na to pytanie, gdyby precyzyjnie napisała Pani którego dnia cyklu doszło do stosunku płciowego. Z opisu wynika, że najprawdopodobniej był to ten sam tydzień, kiedy zapomniała Pani tabletki. Ponieważ przyjęła Pani zapomnianą tabletkę w czasie dłuższym niż 12 h, przez kolejne 7 dni powinna stosować Pani dodatkowe metody antykoncepcyjne. Ponieważ jednak doszło w tym czasie do stosunku płciowego, istnieje niewielkie ryzyko zapłodnienia.
Proszę jednak wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.