Zapomniana czwarta tabletka w pierwszym tygodniu

Witam. W pierwszym dniu, kiedy zaczęłam brać tabletki, kochałam się ze swoim chłopakiem. I nie doszedł we mnie, choć kochaliśmy się długo. Przez kolejne dwa dni przyjmowałam tabletki o stałej porze. W dniu kiedy miałam przyjąć 4 tabletkę, także kochałam się z moim chłopakiem i tym razem skończył we mnie. A o ustalonej godzinie nie przyjęłam 4 tabletki. Wzięłam ją dopiero następnego dnia razem z piątą tabletką. Tabletki biorę już 4 miesiące i pierwszy raz zapomniałam. Czy mogę być w ciąży? Dziś wykonałam test po 10 dniach od pierwszego stosunku i wynik wyszedł negatywny. Plemniki żyją podobno 72 godziny w ciele kobiety. Czy w tym czasie możliwe jest, że komórka jajowa będzie zdolna do zapłodnienia? Czy jak wykonam test po 14 dniach od drugiego stosunku, wynik będzie wiarygodny? Razem ze swoim chłopakiem postanowiliśmy, że do końca opakowanie nie będziemy już współżyć.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Jeśli zapomniała Pani przyjąć tabletki z pierwszego tygodnia po przerwie i przyjęła ją po więcej niż 12 godzinach, powinna Pani zastosować antykoncepcję "po stosunku" i stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 7 dni. Rozumiem, że Państwo nie zastosowali "pigułki po", więc, niestety, ciąża jest możliwa. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie kolejnego testu ciążowego i ewentualnie wyzyta u lekarza ginekologa.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty