Zwymiotowałam tabletkę - jakie jest ryzyko ciąży?

Witam, miałam stosunek seksualny. Po godzinie musiałam wziąć tabletkę - 19. z opakowania (3 fazowe - 21 dni). Po kilkunastu minutach wymiotowałam. Przypomniałam sobie o możliwości zwymiotowania tabletki po 14 godz. Natychmiast przyjęłam następną tabletkę. O 22 godz. Tego dnia przyjęłam normalnie przypadająca tabletkę. Skrócił mi się cykl do 20 dni. Nie robiłam przerwy 7-dniowej, tylko następnego dnia zaczęłam przyjmować nowe opakowanie. Potraktowałam to jak zapomnianą tabletkę w trzecim tygodniu - wg wskazówek na ulotce. Poza tym przez 7 dni przed tym faktem przyjmowałam tabletki zgodnie z instrukcją. Czy mogłam zajść w ciążę? Kiedy zrobić test ciążowy. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Ryzyko ciąży u Pani jest niewielkie. Może Pani wykonać test ciążowy dostępny w aptekach około 14 dni po ryzykownym stosunku, a także powtórzyć go tydzień później.

Pozdrawiam