Zwymiotowanie 6. tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Antykoncepcję przyjmuję o stałej porze - 6:30. Wczoraj jednak koło 10:00 i 11:00 rano wymiotowałam. Zgodnie z ulotką powinnam była przyjąć dodatkową tabletkę jak przy zapomnianej tabletce, jednak zostałam przewieziona do szpitala i nie byłam w stanie zrobić tego aż do dzisiaj. Jest to pierwszy tydzień opakowania, 6 tabletka w blistrze i dodatkowo w tym tygodniu doszło do stosunku. Jak powinnam dalej postępować? Czy istnieje ryzyko ciąży?

witam,
obniżenie skuteczności jest od momentu zapomnianej tabletki.
Ryzyka ciąży raczej być u Pani nie powinno, ale dla pewności test ciążowy z krwi za 10-14 dni.
Na razie proponuję przerwać antykoncepcję i poczekać z jej wznowieniem do 1) wykluczenia ciąży i 2) następnego cyklu.