Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po zwymiotowaniu tabletki antykoncepcyjnej powinnam przerwać opakowanie?

Kilka dni temu wzięłam tabletkę, 2 godziny później wymiotowałam. Dzień wcześniej odbyłam stosunek bez innego zabezpieczenia niż tabletki. Dopiero następnego dnia po wymiotach zorientowałam się, że mogła się ona nie wchłonąć do organizmu. Kolejną tabletkę wzięłam o normalnej porze. Co w tej sytuacji powinnam zrobić? Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Mój ginekolog poradził mi, abym przerwała branie tabletek i poczekała do wystąpienia krwawienia, jednak na ulotce jest napisane inaczej.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
W tym wypadku proszę dostosować się do zaleceń Pani ginekologa i stosować dodatkową metodę antykoncepcji. Wszystko zależy od rodzaju przyjmowanych tabletek, momentu cyklu, w którym nastąpiło pominięcie 1 tabletki (tabletkę zwymiotowaną <2 h od przyjęcia należy traktować jako pominiętą).

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy