Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej a wymioty w pierwszym tygodniu

Witam. Otóż od 2 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. Jednak pod koniec pierwszego tygodnia wymiotowałam (jakoś 3-4 h po zażyciu tabletki), niestety następnego dnia współżyłam. Po jakimś czasie później zdałam sobie sprawę że tabletka mogła się nie wchłonąć, więc wzięłam następną ( ponad 12 h) a później o normalnej godzinie zażyłam kolejną. Co mam zrobić jak brakuje mi tabletki w opakowaniu? Wziąć z następnego opakowania czy nie? Oraz czy jest ryzyko ciąży?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
proszę dokładnie zapoznać się z ulotką, ponieważ możliwość ew. zamiany tabletek zależy od rodzaju przyjmowanego preparatu. Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, to proszę skontaktować się z ginekologiem.
Większość producentów traktuje wymioty >2 h od przyjęcia tabletki za niewpływające na przyjęcie antykoncepcji, stąd można założyć, że działanie antykoncepyjne zostało utrzymane.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy