Wystąpienie krwawienia a antykoncepcja hormonalna

Przy braniu 5 tabletki z blistra o 21(dzień wcześniej uprawiałam seks)piłam alkohol i 4 godziny później wymiotowałam. Rano wzięłam koleją "w razie czego" była 10. Przez tydzień dodatkowo używałam prezerwatywy Opakowanie skończyłam normalnie i wzięłam jedną tabletke z następnego blistra. Jaka jest szansa że wystąpiła owulacja i krwawienie które dostałam to normalny okres a nie ten spowodowany tabletkami (boli trochę bardziej niż normalnie)? Co powinnam zrobić? Wziąć następne opakowanie?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Tabletka antykoncepcyjna wchłania się około 3-4 godziny. Jeśli dodatkowo następnego dnia rano została przyjęta kolejna tabletka, ryzyko osłabienia działania antykoncepcji jest praktycznie równe zeru. Dla pewności można jednak przed rozpoczęciem kolejnego opakowania wykonać test ciążowy.