Czy obowiązuje mnie teraz dodatkowa antykoncepcja?

Witam, wczoraj przyjęłam tabletkę antykoncepcyjną ok. Północy. Około godziny 3 dostałam biegunkę. Nie minęły 4 godziny więc tabletka prawdopodobnie się nie wchłonęła. Wiem że w takiej sytuacji powinno się wziąć dodatkową tabletkę z drugiego blistra jednak problem w tym, że takowego nie mam i nie miałam jak jej wziąć. Co w takiej sytuacji? Czy dzisiaj przyjmuje normalnie jedną tabletkę o normalnej porze, czy dwie z tego samego blistra? I rozumiem, że obowiązuje mnie dodatkową antykoncepcja przez 7 dni, prawda?

Zależy, która to tabletka z blistra, ale generalnie od razu trzeba było wziąć kolejną z tego samego blistra, a polecam zawsze w domu mieć zapasowe opakowanie. Tak, przez 7 dni musi się Pani dodatkowo zabezpieczać