Wzięcie dodatkowej tabletki przez biegunkę. Co dalej?

Witam serdecznie Panią Doktor! Proszę o poradę, bo się już sama w tym wszystkim zgubiłam. A więc, biorę moje tabletki antykoncepcyjne zawsze o godzinie 12.00. Wzięłam dziś moja 17. tabletka z blistra jak należy o 12.00, pół godziny później miałam bliskie spotkanie z toaleta. Ale stwierdziłam, że taki jednorazowy przypadek niekoniecznie musi mi zaszkodzić. Jednak okazało się, że o 16 znów spotkała mnie biegunka, niby 4 h minęły, ale był to już 2 przypadek wciągu tych 4 godzin, wiec lepiej uważać. Wzięłam tabletkę z dnia jutrzejszego (18. z blistra). Teraz mam pytanie, zostały mi 3 tabletki z tego blistra (normalnie byłyby 4 tabletki), mam je brać normalnie i potem ominąć 7-dniowa przerwę, tak? Po kolejnym blistrze normalnie 7-dniowa przerwa? I wszystko będzie dobrze? Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam ulotkę, przez wzięcie tej jutrzejszej tabletki, wszystko mi się miesza. Bardzo proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Bardzo dobrze postąpiłaś przyjmując dodatkową tabletkę. W obecnej sytuacji masz dwa wyjścia. Albo wcześniej skończyć cykl i przyjąć pozostałe tabletki blistra, po czym zrobić 7-dniową przerwę. Drugim rozwiązaniem jest przyjąć kolejną tabletkę z zapasowego opakowania, jeśli takowe posiadasz. Jeżeli zdecydujesz się na pierwsze rozwiązanie musisz pamiętać, żeby przerwa trwała 7 dni nie dłużej. Oznacza to, że  od tej pory nowe opakowanie będziesz zaczynała o dzień wcześniej. Pozdrawiam