Wymioty a odbyty stosunek w trakcie antykoncepcji hormonalnej

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Niestety, po wzięciu 7 tabletki wystapily wymioty (było to około 3 h po przyjęciu tabletki). Stosunek z moim chłopakiem odbyłam następnego dnia rano. Ponadto przypomniałam sobie, że powinnam wziąć od razu następną tabletkę z blistra, ponieważ były wymioty, ale zrobiłam to po 12 h. Co robić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie musi Pani robić nic. Po 3 godzinach od połknięcia tabletki, opuściła ona już żołądek i najprawdopodobniej nie została zwymiotowana. Ponadto 12-godzinna przerwa w przyjmowaniu tabletek, nie jest wskazaniem do podejmowania dodatkowych działań. Proszę tylko pamiętać, że skończy Pani opakowanie o jeden dzień wcześniej, a co za tym idzie, musi Pani rozpocząć następne również jeden dzień wcześniej (przerwa nie może być dłuższa niż 7 dni).