Połączenie blistrów i wymioty

Witam, mam mały problem. Ostatnio mam problemy z żołądkiem, a biorę tabletki anty i oto mój problem. W poprzednim blistrze, kiedy był 15 dzień brania tabletki, czyli w sumie już zaczynał się 3 tydzień blistra, wzięłam tabletkę o 22 jak zawsze, o 23 zwymiotowałam (zatrucie), nie pomyślałam o tabletce, bo źle się czułam i zasnęłam. Z rana chłopak mi przypomniał, że przecież mogłam ją zwymiotować, wzięłam jak najszybciej następną tabletkę (jakoś z rana jak wstałam) i o 22 jak zawsze następną, skończyłam blister i przeczytałam, że najlepiej w takim przypadku połączyć opakowania, no i połączyłam. W niedzielę wzięłam tabletkę i o 24 znowu goniłam do WC (to był już środek drugiego tygodnia nowego połączonego blistra), rano o 11 przyjęłam następną tabletkę, bo tamta znowu mogła się nie wchłonąć i wieczorem zażyłam normalnie. Jest napisane, że w drugim tygodniu przy zapomnieniu lub właśnie wymiotach trzeba wziąć następną i dokończyć blister. No to tak zrobię, zostało mi jeszcze 7 tabletek, ale teraz moje pytanie. Z tych dwóch opakowań wyjdzie, że wzięłam 40, a nie 42 tabletki (bo dwa razy musiałam Zarzyc jeszcze raz tabletkę, bo została zwymiotowana) i co teraz? Mogę zrobić jużnormalnie przerwę na krwawienie? Jak z możliwością ciąży? Mam nadzieję, że napisałam w miarę zrozumiale. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Ryzyko ciąży jest minimalne. Postąpiła Pani właściwie łącząc opakowania. Spowodowało to, że ryzyko ciąży w Pani przypadku jest podobne do tego, jakie by występowała gdyby nie miała Pani wymiotów i wszystkie tabletki wzięła o czasie.
Niestety wzięcie 2 tabletek zamiast jednej (po zwymiotowaniu) spowodowało, że faktycznie przyjmie Pani 40 zamiast 42 tabletek. Nie powoduje to jednak większego ryzyka ciąży. Oznacza jedynie, że skończy Pani opakowanie dwa dni wcześniej niż normalnie, a co za tym idzie, kolejne opakowanie musi Pani również rozpocząć dwa dni wcześniej. Nie może Pani wydłużyć przerwy powyżej 7 dni!