Wymioty a antykoncepcja. Czy dobrze zrobiłam?

Witam. Mam 19 lat. Od grudnia biorę tabletki antykoncepcyjne C**. Zawsze brałam je o 20, regularnie, nigdy się nie spóźniając. Jednak wczoraj poszłam ze znajomymi na piwo. Wypiłam dwa i specjalnie przesunęłam wzięcie tabletki do 21.15. Była to moja 3 tabletka z blistra. Jednak po jakichś 40 minutach do godziny zwymiotowałam. Nie wzięłam kolejnej tabletki. Powodem tego jest fakt, iż wymiotów było bardzo mało. Nawet nie wiem czy zmieściłyby się w połowie filiżanki. Głównie wystąpiła żółć i ślina. Myślałam, że skoro minęło tak mało czasu, to tabletka się nie rozpuściła i jak będę wymiotować, to mogę zauważyć, kiedy będzie wypadać z moich ust. Jednak moje oko nie zarejestrowało, aby cokolwiek wypadło mi z ust. Jednak teraz zaczęłam się zastanawiać, czy dobrze zrobiłam? I tu następuje moje pytanie. Czy dobrze zrobiłam nie biorąc kolejnej tabletki? Czy jest możliwość, że mogłaby zostać zwymiotowana? Czy jestem zabezpieczona mimo wszystko? Jeśli nie jestem zabezpieczona, proszę mi pomóc. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Przestać branie tabletek i wziąć w momencie następnej miesiączki kolejne opakowanie? Nie jestem jeszcze gotowa na dziecko z racji mojego wieku, dlatego potrzebuję pomocy.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani przyjąć dodatkową tabletkę, ponieważ poprzednia mogła zostać zwymiotowana.
Nie zrobiła Pani tego, zatem ryzyko ciąży jest zwiększone. W tej sytuacji powinna Pani przyjąć tabletkę "po stosunku" (jeśli doszło do stosunku od zakończenia poprzedniego opakowania tabletek) oraz stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywy) przez 7 dni regularnego przyjmowania doustnej antykoncepcji.