Wymioty a skuteczność leków antykoncepcyjnych - czy ochrona została zachowana?

Witam. To moje drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Wczoraj zażyłam 10. tabletkę o godz 8.30 ok. godz. 20.30 wymiotowałam. Następnie odbył się stosunek. Tabletka powinna się już wchłonąć, więc skuteczność tabletek również została zachowana? A jak postępować do końca bistra?? Dzisiaj wzięłam regularnie kolejną(11.) tabletkę, ale czy muszę korzystać z dodatkowego zabezpieczenia? Czy przez tydzień lub do końca opakowania powinnam używać jeszcze dodatkowo chociażby prezerwatywy?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tabletka po dwunastu godzinach już dawno opuściła żołądek, czyli nie została na pewno zwymiotowana i w pełni się wchłonęła. Dlatego wymioty te nie powinny mieć żadnego wpływu na skuteczność antykoncepcyjną tabletek, a Pani powinna dalej stosować tabletki według normalnego schematu.

Pozdrawiam serdecznie!