Czy wymioty przy poprzednim opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych mogą mieć wpływ na ochronę przy następnym opakowaniu?

Czy jeśli przy poprzednim opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych raz wymiotowałam i tabletka mogła się do końca nie wchłonąć(wymioty po ok3 godzinach) to może to mieć jakikolwiek wpływ na ochronę przy następnym opakowaniu?

Aleksander Ropielewski

Przy następnym nie. Wymioty mogły doprowadzić do zmniejszenia skuteczności antykoncepcji podczas przyjmowania opakowania, podczas którego wystąpiły.