Czy ochrona antykoncepcyjna Vines została zachowana?

Witam przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Vines . Przyjmuje pierwsze opakowanie o godzinie 21:30 przy wzięciu 13 tabletki z opakowania o godz 21;30 następnego dnia o godz 17 wystąpiły wymioty . Czy ochrona jest dalej zachowana po takim czasie od przyjecia tabletki az do wymiotów. Oczywiście w dniu wymiotów o 21;30 przyjęła kolejna tabletkę po której juz nie wystopily wymioty. Czy może jednak sięgnąć po tabletkę Dzień Po ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej została zachowana. Nie ma Pani powodów do obaw oraz nie ma potrzeby stosowania antykoncepcji awaryjnej (tabletki dzień po).

Owszem istnieje ryzyko, że tabletka się nie wchłonie, jeśli wymioty bądź biegunka wystąpią do czterech godzin od jej zażycia. W Pani przypadku wymioty nastąpiły dopiero kolejnego dnia, a więc tabletka z pewnością się wchłonęła i zadziałała tak jak powinna.

Podobne pytania o skuteczność tabletki po wystąpieniu wymiotów pojawiały się w naszym serwisie. Odpowiedzi na nie znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-po-czterech-godzinach-od-wziecia-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-po-czterech-godzinach-od-przyjecia-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-po-5-6-godzinach-po-zazyciu-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.