Połączenie blistrów i wymioty drugiego dnia po połączeniu

Witam, bardzo proszę o radę. 3 dni temu (piątek) połączyłam blistry by nie robić przerwy między tabletkami- w drugim dniu od rozpoczęcia nowego blistra (sobota wieczorem) przyjęłam tabletkę, ale zwymiotowałam ją (nie jestem pewna czy minęły 3 godziny od przyjęcia do wymiotów, ale na 80% tak). Jeśli jednak nie minęły, to mogłoby być nieciekawie. Niestety rano, z przekonaniem, że odpowiedni czas na wchłonięcie się tabletki minął, odbyłam stosunek. Dodatkową tabletkę przyjęłam dopiero wieczorem (o 18) w niedzielę, a później właściwą o 20 w niedzielę. Nie wiem jednak czy skoro połączyłam blistry, to konsekwencje i tak są jak przy pierwszym tygodniu cyklu (trzeba zasięgnąć opinii lekarza)- w końcu nie było przerwy, więc organizm cały czas miał dostarczany hormon. Czy też jest tak,że należy to traktować jak drugi czy też trzeci tydzień cyklu? Nie wiem czy powinnam skontaktować się z ginekologiem? Czy P*** jest tu wskazany czy ryzyko jest na tyle mało, że nie warto się tym faszerować? Będę wdzięczna za każdą radę i opinię.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ryzyko ciąży jest niewielkie. Podwójna tabletka przyjęta wieczorem zadziałała podobnie jak tabletka "po". Poza tym w ciągu trzech godzin odpowiednia dawka hormonów powinna się już była wchłonąć. Przy braniu dwóch opakowań z rzędu czwartego tygodnia nie należy traktować jak pierwszy tydzień po przerwie. W razie pominięcia tabletki ryzyko ciąży jest nieco niższe.

Pozdrawiam serdecznie!