Wymioty przy tabletkach antykoncepcyjnych a ciąża

Witam. Moja dziewczna cyklicznie bierze tabletki Microg^^^^ 30. Kochaliśmy się w sobotę i niedzielę (26 i 27 kwietnia) wieczorem, podczas gdy Agata miała okres. Dziś, 5 dni po ostatnim stosunku (1 kwetinia), moja dziewczyna wzięła tabletkę, jak zawsze o 20, jednak jakieś 3.5 godziny później źle się poczuła i zwymiotowała. Po zwymiotowaniu niezwłocznie przyjęła kolejną tabletkę. Czy jest szansa, że może być w ciąży? Czy ochrona została zmniejszona?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Nie ma najmniejszego powodu do niepokoju. Ciągłość antykoncepcji została zachowana. Przyjmuje się, że tabletka ulega wchłonięciu po 3-4 godzinach od zażycia. Istnieje zatem wysokie prawdopodobieństwo, że już pierwsza tabletka wykazała swoje działanie. Przyjęcie dodatkowej tabletki było bardzo słusznym krokiem minimalizującym ryzyko ciąży do absolutnego minimum.
Pozdrawiam.