Wymioty podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej a dalsze postępowanie

Witam, skróciłam przerwe o jeden dzień, zaczełam tabletki po 6 dniach przerwy. Po wziaciu drugiej tabletki z pierwszego tyg. po ok godzinie zaczełam wymiotować, chyba jakieś zatrucie ( ciągłe wymioty od 17 do 24...) póżniej jeszcze wziałam druga tabletke ale nie wiem czy się przyswoiła... jak mam postepować dalej? przez oststnie dwa tygodnie nie współżyłam, czy jeśli kolejnego dnia po wymiotach wezme dwie tabletki własciwą i zwymiotowaną to bede zabezpieczona po kolejnych 7 dniach?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni oraz przyjmować tabletki zgodnie z harmonogramem. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.