Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biegunka i wymioty po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam Wczoraj zazylam o 13 tabletke o godz 17:30 dostalam biegunki czyli 4,5h od wziecia tabletki boje sie ze sie nie wchlonela wiec wzielam kolejna o 17:40 i znowu rowno po 4h zwymiotowałam tabletkę. Rano mialam biegunke kilka razy. Odstawilam reszte tabletek z opakowania(zostalo ich 5)zrobilam 7dniowa przerwe liczac z wczorajszym dniem. Czy Efekt antykoncepcyjny jest utrzymany w 7 dniowej przerwie i czy po7 dniowej przerwie bede chroniona od 1 tabletki?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W opisanej sytuacji ochrona przed ciążą może być zmniejszona. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa celem ustalenia nowego harmonogramu przyjmowania tabletek.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy