Przerwa w stosowaniu antykoncepcji hormonalnej po pominięciu tabletki

witam serdecznie, od 4 miesiecy przyjmuje doustna antykoncepcje hormonalna - ovulastan. w 3. dniu zazylam tabletke (jak zawsze o 7.00), od godziny 8.00 wystapily wymioty i biegunka (zatrucie). niestety w nadziei (raczej mylnej), ze tabletka sie wchlonela nie przyjelam dodatkowej tabletki, tak jak zaleca ulotka. moje pytanie brzmi: czy mam do konca wykorzystac ten blister, zrobic 7-dniowa przerwe i zaczac kolejny, aby byc skutecznie zabezpieczona? bardzo prosze o odpowiedz
ponad rok temu

Witam serdecznie,
W takim przypadku proszę stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną (prezerwatywy) przez 7 dni od daty pominięcia tabletki. Po tym czasie, przy założeniu systematycznego przyjmowania tabletek ochrona antykoncepcyjna będzie ponownie zachowana.