Przerwa w stosowaniu tabletek Qlaira

Witam,przez 5msc przyjmowalam tabl.ant.Qlaira,zrobilam przerwe na 1msc,i ponownie zaczelam je brac. Pierwsza tabl zazylam 7dc,czy ochrona antykoncepcyjna w takim przypadku jest zachowana od 1 tabl? wspolzylam z chlopakiem pierwszego dnia kiedy wzielam tabl. I 4dnia,czyli po 4tabletkach. Dodam ze bylo to do konca,moj sluz wyglada na plodny,jest go duzo i jest przezroczysty i nie gesty. 1,5Msc temu mialam chromoperrurbacje,jajowody drozne. Prosze o odp. mam 26lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! By skuteczność antykoncepcyjna była pełna od 1 tabletki, należy ją przyjąć pierwszego dnia cyklu. Ulotka w ogóle nie przewiduje przyjęcia tabletki 7 dc. W takim przypadku pierwsze opakowanie należy uznać za niezabezpieczone. Ponieważ współżyła Pani bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży istnieje.