Przerwa w stosowaniu tabletek Kontracept

Miałam 2miesieczną przerwę w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych kontracept.Teraz mam miesiączkę a w poniedziałek chce brać ponownie tabletki.Moje pytanie brzmi;czy jak zacznę brać tabletki w poniedziałek to muszę dodatkowo zabezpieczyć się?czy takie opakowanie powinno się brać w pierwszym dniu krwawienia?Jak to jest?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Przyjmowanie tabletek należy rozpocząć 1 dnia naturalnego cyklu miesiączkowego kobiety (tj. 1. dnia krwawienia miesiączkowego). Można także rozpocząć przyjmowanie tabletek między 2. a 5. dniem cyklu, lecz w takim przypadku zaleca się stosowanie dodatkowo mechanicznych metod antykoncepcyjnych przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek podczas pierwszego cyklu.
z poważaniem
lek. Michał Kurek