Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po miesiącu przerwy w stosowaniu

Witam, mam istotny problem, Ostatni blister tabletek skończyłam brać 27 stycznia i tutaj wystąpiło normalne krwawienie, ale po nim odstawiłam na miesiąc tabletki antykoncepcyjne Araya i niestety spowodowało to duże zmiany w organizmie. Na 24 lutego przewidziana była menstruacja, ale opóźniała się ona i w tym czasie - dokładnie 27 lutego zaczęłam nowy blister i pytanie - od kiedy można czuć się zabezpieczonym. Dziękuję.

Witam!

Stosowanie tabletek w dowolnym momencie cyklu jednakże wpływa to na ich skuteczność. Istnieją dwa podstawowe schematy rozpoczęcia stosowania tabletek antykoncepcyjnych: - pierwsza tabletka zostaje przyjęta pierwszego dnia cyklu (czyli w pierwszym dniu miesiączki), - pierwsza tabletka zostaje przyjęta w dowolnym momencie cyklu. W pierwszym przypadku skuteczność antykoncepcji powinna być zachowana teoretycznie od przyjęcia pierwszej tabletki, natomiast w drugim przypadku zaleca się stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji przynajmniej przez tydzień. Dla zwiększenia skuteczności przy stosowaniu pierwszego opakowania tabletek można wspomagać się dodatkowymi metodami. W Pani przypadku zależeć to będzie więc od tego, czy w dniu 27. lutego wystąpiło krwawienie, czy też nie. Pozdrawiam serdecznie!