Czy można zrobić sobie przerwę w stosowaniu tabletek, a potem wrócić do tych samych?

Zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne pierwszy raz i chciałam się dowiedzieć, czy stosując je przez np. 2 miesiące mogę zrobić sobie 2 miesiące przerwę w ich stosowaniu, a potem znowu wrócić do ich stosowania? Jeśli tak - czy nie muszę po takiej przerwie zmieniać tabletek na inne? Czy po 2-miesięcznej przerwie i powrocie do stosowania tych samych tabletek muszę zażywać je w ten sam sposób jak po raz pierwszy, czyli pierwsza tabletka w pierwszy dzień okresu? Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne można odstawić w dowolnym momencie. Jeżeli nie występują działania niepożądane radziłabym jednak dokończenie obecnego blistra. Takie postępowanie nie wywoła zaburzeń cyklu.

Jeżeli zdecyduje się Pani na powrót do antykoncepcji hormonalnej może Pani ponownie stosować ten sam preparat. Pierwszą tabletkę oczywiście należy przyjąć w pierwszym dniu miesiączki.

Pozdrawiam