Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych w czasie plamienia

Dzień dobry, postanowiłam zabezpieczyć się, pani ginekolog przepisała mi Qlairę. Nigdy wcześniej nie przyjmowałam tabletek antykoncepcyjnych. Niestety doszło do pomyłki. Miałam wziąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną pierwszego dnia miesiączki, ale pomyliłam miesiączkę z plamieniem. Chciałabym się zapytać, czy mam przyjmować następnego dnia kolejną po sobie tabletkę z blistra (+ stosować dodatkowe zabezpieczenie), czy otworzyć nowe opakowanie i rozpocząć je zgodnie pierwszego dnia krwawienia?

Zażywanie tabletek najlepiej rozpocząć od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. Dopuszczalne jest rozpoczęcie przyjmowania tabletek od innego dnia, ale wówczas ryzyko ciąży w pierwszym cyklu jest podwyższone i należy stosować dodatkowe zabezpieczenie w pierwszym cyklu.