Trzydniowe opóźnienie w rozpoczęciu nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych Qlaira

Witam, biore Qlaira od 8 miesiecy I zapomnialam rozpoczac nowe opakowanie 1 ii 2 tabletke.3-go dnia wzielam pierwsza tabletke z nowego opakowania a wspolzylam w 25 dniu starego opakowania.Czy dobrze zrobilam rozpoczynajac nowe opakowanie w 3 dniu I jakie jest ryzyko ciazy?? Dziekuje za odp.

W przypadku niewłaściwego stosowania tabletek antykoncepcyjnych działanie tabletek jest osłabione. Należy do końca cyklu stosować dodatkowe zabezpieczenie.