Kiedy antykoncepcja hormonalna zaczyna działać?

Witam. Zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne vibi mini . Pierwsza tabletke wzielam w 3dniu cyklu zazylam juz 9 tabletek i od pierwszej tabletki nie wspolzylam i teraz pojawia sie pytanie czy moge juz zaczac stosunek bez zabezpieczenia i czy moja atykoncepcja zaczela juz dzialac.? Dodam jeszcze,ze zazywam je ciagle o tej samej porze i ani jednej nie pominelam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zaczęła Pani przyjmowanie tabletek od trzeciego dnia cyklu, koniecznie należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze siedem dni. Po tych 7 dniach skuteczność antykoncepcyjna będzie pełna, nie ma powodów do niepokoju.