Antykoncepcja, wymioty, grypa jelitowa - co z działaniem?

O godzinie 18:00 zażyłam tabletkę, ok. 2 godzin później wymiotowałam. Wzięłam następną tabletkę i znów wymiotowałam, wzięłam kolejną tabletkę i po godzinie zwymiotowałam. O godzinie 2:00 w nocy zażyłam kolejna tabletkę z zapasowego blistra i już nie wymiotowałam. Dwa dni wcześniej odbył się stosunek. Zastanawiam się czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży. W ulotce wyczytałam, że jeśli wezmę tabletkę w przeciągu 12h od czasu normalnego zażywania, wszystko będzie dobrze. Jednak wolę się upewnić. Minęło 8 h... Tabletki biorę regularnie i nigdy nie zapomniałam zażyć.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Bardzo dobrze postąpiłaś przyjmując dodatkowe tabletki. Jeżeli po ostatniej nie doszło do wymiotów, to nie doszło do osłabienia działania tabletek i nie ma ryzyka zajścia w ciążę. Jak słusznie Pani zauważyła 12-godzinne opóźnienie wpływa na skuteczność antykoncepcji.
Pozdrawiam