Wymioty a zachowanie antykoncepcji

Tabletki przyjmuje od ponad roku, stale o godzinie 19. Wczoraj źle się poczułam i o 20 zwymiotowałam. 15 min później wzięłam kolejna tabletkę. Czy moja antykoncepcja jest w pełni zachowana ? Tabletka ma się  rozumieć jest z rezerwowego blistra wiec w tym opakowaniu wezmę o 1 tabl. więcej (2 zamiast 1 jednego wieczoru). Czy wszystko się  zgadza? Serdecznie pozdrawiam redakcje ABCzdrowie i proszę o szybka odpowiedź. Nina

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Słusznie Pani postąpiła przyjmując dodatkową tabletkę tuż po zwymiotowaniu poprzedniej. Takie zachowanie sprawiło, że nie doszło do obniżenia skuteczności preparatu. Ze względu na krótki okres między przyjęciem pierwszej tabletki a torsjami, nie doszło do zwiększenia ilości hormonów we krwi. Ze względu na przyjęcie dodatkowej tabletki z blistra zapasowego krwawienie powinno wystąpić w przewidywanym dniu.
Pozdrawiam.