Wymiotowałam 5 godzin po przyjęciu tabletki - jaka jest skuteczność antykoncepcji?

Witam! Wczoraj po prawie 5 godz. od przyjęcia tabletki pojawiły się jednorazowe lekkie wymioty. Do końca blistra pozostały 4 tabletki, czy skuteczność jest zachowana? Powinnam robić 7dniowa przerwę czy zacząć nowe opakowanie tabletek bez przerwy? Bardzo proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam, Kasia

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku wystąpienia wymiotów w przeciągu 3-4 godzin od przyjęcia tabletki niezbędne jest zażycie dodatkowej z zapasowego blistra. Ze względu na torsje mające miejsce po czasie zalecanym przez producenta nie ma potrzeby przyjmowania dodatkowej tabletki ani stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia. Skuteczność preparatu nie została obniżona a zatem nie powinna Pani wykonywać żadnych zmian w schemacie przyjmowania tabletek.

Pozdrawiam