Antykoncepcja wymioty słabe po tabletce

Od 5 latu biorę tabletki antykoncepcyjne, o godz. 21.00 wzięłam pierwszą tabletkę z 3 tygodnia. Około godziny 00.00 miałam lekkie torsje, przypalony kawałek jarzyny siadł mi na żołądku, zwróciłam jarzyny jedzone około 00.00 i tycia ilość makaronu sprzed 20. I teraz myślę co zrobić? Brać dodatkową tabletkę i nie robić przerwy? Zrobić przerwę na okres? Czy po prostu wziąć 1 dodatkową tak jakby do przodu i tym samym będę miała dzień wcześniej okres i stosować dodatkowe zabezpieczenie? I od następnego blistra wszystko się ustatkuje i będę chroniona. Proszę o rade.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

w przypadku gdy wymioty rozpoczną się w ciągu dwóch godzin od połknięcia tabletki, należy przyjąć następną. Jeżeli jednak wskutek wymiotów zostały pominięte co najmniej dwie tabletki, należy : zażywać wszystkie pozostałe aktywne tabletki z opakowania, nie czekać 7 dni z rozpoczęciem następnego opakowania zawierającego aktywne tabletki, rozpocząć następne opakowanie.

Pozdrawiam serdecznie!