Krwawienie z odstawienia po zwymiotowanej tabletce

Gdy wzięłam 5 tabletke z blistra o 21.piłam alkohol i wymiotowałam o 1 w nocy. Rano wzięłam koleją "w razie czego" była 10 i potem już normalnie. Przez tydzień zabezpieczałam się prezerwatywą. Opakowanie skończyłam normalnie i wzięłam jedną tabletke z następnego blistra. Czy krwawienie które dostałam to normalny okres czy ten z odstawienia, bolało trochę bardziej niż zwykle? Czy doszło do owulacji? Czy mam teraz normalnie wziąć kolejne opakowanie?
KOBIETA ponad rok temu
Lek. Małgorzata Horbaczewska
Lek. Małgorzata Horbaczewska
98 poziom zaufania

Witam,
Tabletka antykoncepcyjna wchłania się około 3-4 godziny. Nie ma więc powodów aby podejrzewać, że ochrona antykoncepcyjna została zmniejszona, szczególnie że stosowała Pani dodatkowe metody antykoncepcyjne. Dolegliwości w trakcie krwawienia z odstawienia mogą różnić się w kolejnych cyklach, nie jest to powód do niepokoju. Jeśli to Panią uspokoi proszę wykonać test ciążowy, który powinien rozwiać wątpliwości.

Dr n. med. Jacek Tulimowski
Dr n. med. Jacek Tulimowski Ginekolog, Warszawa
71 poziom zaufania

Jeśli po wymiotach przyjmując tabletki antykoncepcyjne stosowała Pani dodatkowe metody zabezpieczenia/ prezetwatywa/ to możliwość ciąży praktycznie nie istnieje. Krwawienie które się pojawiło to krwawienie z odstawienia. Proszę kontynuować nowe opakowanie.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty