Czy powinnam zażyć dwie tabletki na raz?

Witam, mam pewien problem. Blister tabletek rozpoczęłam brać w środę o 20, we wtorek- czyli teoretycznie jeszcze w ostatnim dniu pierwszego tygodnia, zapomniałam przyjąć tabletki. Zorientowałam się dopiero po godzinie 12 dnia następnego (środa) i zażyłam pominiętą tabletkę (z poniedziałku na wtorek tabletkę wzięłam dopiero koło 22). Pytanie 1 - czy dobrze zrobiłam? No i dalej pojawił się kolejny problem. Tego samego dnia (środa) tabletkę wzięłam o 19:30 a około 23:40 (może później) wymiotowałam. Pytanie 2 - co mam teraz zrobić? Przyjąć dzisiaj tabletkę tylko z czwartku, o godzinie 20? czy wziąć najpierw asekuracyjnie tabletkę, którą mogłam zwymiotować i po paru godzinach następną? Proszę o odpowiedź, bo nie mam pojęcia co robić.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia tabletki wskazane jest jak najszybsze przyjęcie. W Pani przypadku, kiedy pominięta tabletka została przyjęta po ponad 12 godzinach istnieje ryzyko ciąży. Wskazane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.
W przypadku wymiotów mających miejsce po 2-4 godzinach po przyjęciu tabletki nie ma potrzeby przyjmowania dodatkowej tabletki.
Pozdrawiam.