Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skrócenie cyklu a dodatkowe zabezpieczenie

Witam. Biorę tabletki jednofazowe od kwietnia. W zeszłym cyklu jedna z tabletek pokruszyła się, więc dla pewności wzięłam jeszcze jedną, co oznacza, że w ciągu 20 dni wzięłam 21 tabletek (w tym jedną pokruszoną). Zrobiłam 7-dniową przerwę, dostałam miesiączkę, po czym zaczęłam brać kolejne opakowanie. Dodam, że przez cały cykl, aż do tabletki z nowego opakowania, dodatkowo się zabezpieczałam lub/i nie współżyłam. Czy od czasu rozpoczęcia nowego opakowania jestem w pełni zabezpieczona?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Jest Pani cały czas dobrze zabezpieczona. Przyjęcie dodatkowej tabletki, jakkolwiek niepolecane z uwagi na niepotrzebne stosowanie większej dawki hormonów i co za tym idzie niezdrowe, nie powoduje zmniejszenia działania antykoncepcyjnego. Jeśli przerwa trwała nie więcej niż 7 dni, a tabletki były przyjmowane regularnie na 7 dni przed oraz 7 dni po przerwie, to dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy