Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaczęłam przyjmować tabletki w 8. dniu cyklu. Kiedy zabezpieczenie będzie pełne?

Witam serdecznie. Gnębi mnie pytanie o skuteczność zabezpieczenia tabletkami zastosowanymi w 8. dniu cyklu (ostatnia miesiączka datowana na 11.09). Na dodatek nie wystąpiła u mnie miesiączka, najprawdopodobniej przez wykrytą torbiel w prawym jajniku, na którą właśnie te tabletki m.in. zostały zapisane (oczywiście dodatkowo jako zabezpieczenie), a są to moje pierwsze hormonalne sposoby. Moje pytanie brzmi: czy moje zabezpieczenie będzie pełne po tygodniu od pierwszego dnia zastosowania, czy dopiero po wykorzystaniu pierwszego opakowania, zrobieniu 7-dniowej przerwy i rozpoczęciu nowego opakowania? Obawia mnie także brak plamienia, aczkolwiek podobno jest to jeden z objawów torbieli.

ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witaj,
jeżeli rozpoczęłaś branie tabletek w 8 dniu cyklu należy przez 7 kolejnych dni stosować dodatkowe zabezpieczenie lub powstrzymać się od współżycia.
Pozdrawiam serdecznie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy