Rozpoczęcie od 2 dnia cyklu i wspołżycie w 6 dniu

Witam, mam 22 lata. Ostatnio po raz pierwszy rozpoczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Y... niestety od 2 dnia cyklu. W 6 dniu cyklu współżyłam przerywanie i bez wytrysku, ale ryzyko jednak jest. W przeciągu 24 godzin od tego feralnego momentu korzystając z metody Yuzpe, wzięłam 2 tabletki G... i po 12 h kolejna dawkę. Jednocześnie nie przerywałam brania regularnych tabletek Y... o stałej porze, których wybrałam już 8 z listka składającego się z 21 takich tableteczek. Ogólnie mimo iż, nieźle namieszałam nie miałam skutków ubocznych i czuje się dobrze. Czy ja jestem w chwili obecnej zabezpieczona przed zajściem w ciążę czy muszę czekać aż rozpocznę kolejna partie regularnych tabletek Y..? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek od 2 dnia cyklu to przez kolejne 7 dni powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Zatem te 7 dni jeszcze nie minęło.
Jednak w Pani przypadku proponuję to dodatkowe zabezpieczeniado końca obecnego opakowania tabletek. Przy kolejnym opakowaniu nie musi już jej Pani stosować.
Przed kolejnym opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę.
Pozdrawiam