Czy i kiedy uzyskam ochronę przed ciążą, jeśli pierwszą tabletkę przyjęłam 6 dnia cyklu?

Witam. Dostałam okres 27 marca, a skończył się 31 wieczorem. Następnego dnia o 18.00 przyjęłam pierwszą w życiu tabletkę antykoncepcyjną. Czy, i jeśli tak, to po jakim czasie brania pigułek uzyskam ochronę przed ciążą? Mam zamiar współżyć w niedalekiej przyszłości. Czy po 8-9 dniach przyjmowania tabletek będę potrzebowała dodatkowych zabezpieczeń?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Gdyby rozpoczęła Pani stosowanie pigułek najpóźniej 5. dnia cyklu, to po 7 dnich konieczności stosowania dodatkowej formy antykoncepcji uzyskałaby Pani ochronę przed ciążą. Jednak jeśli rozpoczęła Pani opakowanie 6. dnia cyklu, to niestety do końca tego cyklu nie może Pani liczyć na skuteczną antykoncepcję. W takiej sytuacji należy stosować dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywa) do końca tego opakowania, a także podczas 7-dniowej przerwy między opakowaniami.

Pozdrawiam!