Tabletki antykoncepcyjne od 3 dnia cyklu

Witam, byłam u ginekologa i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne od 3 dnia cyklu z uwagi na torbiel. Chciałabym zapytać, czy będą one skuteczne, jeżeli wziełam je od 3 dnia cyklu, a nie od 1? Jeżeli tak, to od kiedy one już działają (po tygodniu?, po opakowaniu?)?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku rozpoczęcia stosowania pigułek w  2-5 dniu cyklu, należy stosować dodatkową formę antykoncepcji w ciągu pierwszych 7 dni zażywania tabletek. Po upływie tego czasu, można już liczyć na pełną skuteczność antykoncepcji i dodatkowa antykoncepcja nie jest konieczna.

Pozdrawiam!