Dlaczego lekarz mi zalecił stosowanie tabletek antykoncepcyjnych od piątego dnia cyklu miesiączkowego?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

To pytanie powinna Pani przede wszystkim zadać swojemu lekarzowi. Istnieją dwa schematy rozpoczynania stosowania pigułek antykoncepcyjnych - oba są równie dobre. Jeden zakłada, że stosowanie tabletek antykoncepcyjnych należy rozpocząć w pierwszym dniu miesiączki (pierwszy dzień cyklu) - wtedy osiągamy pełną skuteczność już od pierwszego dnia. Drugi polega na rozpoczęciu stosowania tabletek 2-5 dnia cyklu. W takiej sytuacji należy dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni (prezerwatywa) i dopiero 8. dnia zażywania tabletek  osiąga się skuteczną antykoncepcję.

Pozdrawiam!