Kiedy M*** działa?

Witam, Dzisiaj zaczęłam drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, wzięłam pierwszą tabletkęe drugiego opakowania. Kiedy tabletki bedą mnie w 100% zabezpieczać? Kiedy będę mogła się kochać bez żadnych wątpliwości, czy dane tabletki już zadziałały?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych należy rozpocząć w pierwszym dniu miesiączki (pierwszy dzień cyklu) - wtedy osiągamy pełną skuteczność już od pierwszego dnia. W przypadku rozpoczęcia stosowania tabletek 2-5 dnia cyklu należy dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni (prezerwatywa) i dopiero 8. dnia zażywania tabletek osiąga się skuteczną antykoncepcję. Jeśli zażywa Pani już drugie opakowanie, to może Pani jak najbardziej liczyć na pełną skuteczność. Wiedziałaby to Pani, gdyby przeczytała Pani ulotkę leku, który Pani stosuje. Proszę to zrobić niezwłocznie - skuteczność antykoncepcji hormonalnej zależy w dużej mierze od właściwego stosowania (pominięcie jednej tabletki może być czasami przyczyną ciąży...).

Wskaźnik Perla dla tabletek antykoncepcyjnych wynosi mniej niż 1 (nawet 0,2), a więc skuteczność antykoncepcji hormonalnej wynosi około 99% (do 99,8%).

Pozdrawiam!