Zabezpieczenie przy rozpoczęciu antykoncepcji 8 dnia cyklu

Witam! Miałam 3-miesięczną przerwę w przyjmowaniu tabletek, z racji tego, że mój chłopak przebywa za granicą. Spodziewałam się okresu w przyszłym tygodniu, jednak dostałam go dzisiaj, i tu pojawia się mój problem: gdybym zaczęła brać tabletki za tydzień (11.12.09 r.), to kiedy byłabym zabezpieczona?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych należy rozpocząć w pierwszym dniu miesiączki (pierwszy dzień cyklu) - wtedy osiągamy pełną skuteczność już od pierwszego dnia. W przypadku rozpoczęcia stosowania tabletek 2-5 dnia cyklu należy dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni (prezerwatywa)  i dopiero 8 dnia zażywania tabletek (co nie oznacza tu 8. dnia cyklu!) osiąga się skuteczną antykoncepcję. Jeśli zacznie Pani zażywać tabletki z tygodniowym opóźnieniem (czyli nie 1, a 8 dnia cyklu), to do końca tego cyklu nie może Pani liczyć na skuteczną antykoncepcję.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty