Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletki antykoncepcyjne - czy przesuną okres?

Witam. Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Wybieram się do ginekologa. W maju mam ważny egzamin. Czy jeśli będę mieć tabletki mogę w jakiś sposób przesunąć okres??? Miesiączka wypada w dniu egzaminu, mam w pierwszy dzień ogromne bóle. Czy jeśli pierwszą tabletkę pierwszego opakowania wezmę później, np. o 10 dni, mój okres się przesunie??? Bardzo mi na tym zależy. Czy lepiej będzie wziąć dwa opakowania z rządu? Pozdrawiam :)

ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych należy rozpocząć w pierwszym dniu miesiączki (pierwszy dzień cyklu) - wtedy osiągamy pełną skuteczność już od pierwszego dnia. W przypadku rozpoczęcia stosowania tabletek 2-5 dnia cyklu należy dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni (prezerwatywa) i dopiero 8. dnia zażywania tabletek osiąga się skuteczną antykoncepcję. Jeśli zacznie Pani zażywać tabletki z 10-dniowym opóźnieniem, to do końca tego cyklu nie może Pani liczyć na skuteczną antykoncepcję... Już lepiej będzie, jeśli zażyje Pani jedno opakowanie po drugim, bez robienia 7-dniowej przerwy. Krwawienie wystąpi wtedy dopiero pod koniec drugiego opakowania (możliwe są też wtedy plamienia).

Pozdrawiam!
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy