Czy biorąc tydzień przed okresem tabletki antykoncepcyjne przesunę go?

Czy mogę z tydzień przed planowanym krwawieniem miesiączkowym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne żeby przesunąć okres? Nigdy nie brałam tabletek i nie chodzi mi o antykoncepcję tylko o zmianę terminu miesiączki.   Czy mogę z tydzień przed planowanym krwawieniem miesiączkowym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne żeby przesunąć okres? Nigdy nie brałam tabletek i nie chodzi mi o antykoncepcję tylko o zmianę terminu miesiączki.

Redakcja abcZdrowie

Pierwsze opakowanie rozpocząć należy w pierwszym dniu miesiączki. Przesunięcie terminu krwawienia uzyskać można przez pominięcie 7 dniowej przerwy, lub jej skrócenie o pożądaną liczbę dni. W przypadku rozpoczęcia zażywania preparatu między 2 a 5 dniem cyklu, jeśli jednak zależałoby Pani na zapobieganiu ciąży, zalecane jest stosowanie barierowych metod antykoncepcyjnych. Nie zawarła Pani informacji, w którym dniu cyklu jest obecnie i czy przesunąć chce Pani tylko najbliższą miesiączkę, czy także kolejne.