Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy biorąc tydzień przed okresem tabletki antykoncepcyjne przesunę go?

Czy mogę z tydzień przed planowanym krwawieniem miesiączkowym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne żeby przesunąć okres? Nigdy nie brałam tabletek i nie chodzi mi o antykoncepcję tylko o zmianę terminu miesiączki.   Czy mogę z tydzień przed planowanym krwawieniem miesiączkowym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne żeby przesunąć okres? Nigdy nie brałam tabletek i nie chodzi mi o antykoncepcję tylko o zmianę terminu miesiączki.   

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Pierwsze opakowanie rozpocząć należy w pierwszym dniu miesiączki. Przesunięcie terminu krwawienia uzyskać można przez pominięcie 7 dniowej przerwy, lub jej skrócenie o pożądaną liczbę dni. W przypadku rozpoczęcia zażywania preparatu między 2 a 5 dniem cyklu, jeśli jednak zależałoby Pani na zapobieganiu ciąży, zalecane jest stosowanie barierowych metod antykoncepcyjnych. Nie zawarła Pani informacji, w którym dniu cyklu jest obecnie i czy przesunąć chce Pani tylko najbliższą miesiączkę, czy także kolejne.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy