Jak przesunąć okres za pomocą tabletek? Czy dobrze postąpiłam?

Witam. Mam takie pytanie. Zaczęłam brać tabletki w celu przesunięcia terminu miesiączki. Wzięłam opakowanie pierwsze, a następnie bez robienia przerwy rozpoczęłam opakowanie drugie. Z drugiego opakowania zażyłam 17 tabletek i zrobiłam 7 dni przerwy, a w ósmym dniu przerwy rozpoczęłam kolejne - trzecie opakowanie. Po przeczytaniu ulotki wydawało mi się, że takie postępowanie nie zachwieje ochrony antykoncepcyjnej, jednak mam wątpliwości. Bardzo proszę o odpowiedź, czy w taki sposób też można przesunąć termin okresu? Czekam niecierpliwie na odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Pani postępowanie mające na celu przesunięcie krwawienia było prawidłowe. Do przesunięcia terminu krwawienia można także wykorzystac  7-dniową przerwę. Można ją zupełnie pominąć lub skrócić o dowolną ilości dni tak, aby uzyskać krwawienie w pożądanym terminie. Należy przy tym pamiętać, że krwawienie występuje zazwyczaj w 2.-3. dobie po przyjęciu ostatniej tabletki.