Czy można przesunąć okres skracając czas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Chciałam się dowiedzieć czy mogę przesunąć okres skracając czas brania tabletek. 05.10.2010 zaczynam brać nowe opakowanie 25.10.2010 kończę. Zależy mi na tym aby okres nie wystąpił 28.10-3.11. Wiem też, że mogłabym nie robić 7 dniowej przerwy, ale niestety raz próbowałam i bardzo źle się w trakcie tej przerwy czuje. Czy mogę wziąć np. 14 tabletek i poczekać aż dostane okres szybciej? Proszę o pomoc:) Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Możliwe jest zakończenie przyjmowania preparatu w trzecim tygodniu i po zachowaniu 7- dniowej przerwy rozpoczęcie kolejnego opakowania. Inną opcja jest dokończenie aktualnego opakowania i skrócenie o pożądaną liczbę dni, 7- dniowej przerwy. Tym sposobem przesunie się kolejne krwawienie.