Biorę tabletki antykoncepcyjne. Jak przesunąć dzień rozpoczęcia okresu?

Dzień dobry, bardzo bym prosiła o odpowiedź. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od kilku miesięcy. Chciałabym się dowiedzieć, czy mogłabym przesunąć okres? Okres dostaję każdego miesiąca w niedzielę, w ostatnim miesiącu dostałam w sobotę. Zażywam tabletkę zawsze w czwartek i tak przez 21 dni, w środe jest ostatnia i 7-dniowa przerwa i znów następnego miesiąca zażywam w czwartek, lecz nie chciałabym dostawać okresu w sobotę, tylko mniej więcej w poniedziałek/wtorek. Czy tak można? Czy można jakoś później zażyć tabletkę niż po 7-dniowej przerwie, np. po 9-dniowej przerwie? Czy żazywać już tabletki z następnego blistra? Co mogę zrobić, żeby było to korzystne i bezproblemowe? Mojego ginekologa mogłabym się zapytać, ale ma wakacje i dopiero wizytę kontrolną mam za pół roku, a bardzo mi zależy, ponieważ siostra ma wesele i niekomfortowo bym się czuła, jakbym dostała okres w sobotę lub niedzielę. Z góry bardzo dziękuję za przeczytanie mojej prośby i ewentualne odpisanie, pozdrawiam :):) I dziękuje jeszcze raz :):)

Redakcja abcZdrowie

Oczywiście może Pani zmienić termin okresu. Aby to osiągnąć należy skrócić 7-dniową przerwę o odpowiednią ilość dni. W związku z weselem siostry może Pani także zrezygnować z krwawienia i zaraz po zakończeniu aktualnego opakowania, rozpocząć kolejne (bez zachowania 7-dniowej przerwy). Wtedy krwawienie wystąpi po zakończeniu drugiego blistra.